קינן אדריכלים - משרד אדריכלות ועיצוב פנים

טיפים לבניה נכונה

פורסם 6 במרץ 2018

עיצוב בית פרטי ברחובותטיפים לבניה נכונה – תהליך עבודה בשלבים

החלום לבנות בית הוא חלום של כל אחד מאתנו. מעבר לחלום, בניית בית היא השקעה כלכלית גדולה. במאמר זה תקבלו עצות, שיעזרו לכם להתחיל את הפרויקט בצורה נכונה וגם לסיים אותו בלי חור בכיס ועם חיוך על הפנים.

בתהליך בניה של בית קיימים 3 שלבים עיקריים: בחירת אדריכל, בחירת מהנדס ולבסוף בחירת הקבלן.

שלב א – בחירת האדריכל

ארכיטקט / אדריכל הוא איש המקצוע הראשון שצריך לבחור. תפקידו לתכנן את הפרויקט בהתאם לצורך שלכם ולרצונות שלכם. האדריכל גם מתאם תוכניות עם שאר היועצים שיבואו בהמשך (יועצי חשמל, אינסטלציה, מיזוג אויר וכד') ולבסוף הוא גם זה שמטפל בכל נושא הגשת הבקשה להיתרים מהרשויות. האדריכל הוא בעל ההשפעה הכי גדולה עליכם הלקוחות לאורך הפרויקט.

בבואכם לבחור אדריכל, קבלו המלצות מחברים ומכרים. פגשו את האדריכל פנים מול פנים כדי לקבל התרשמות מלאה. חשוב שתהיה לכם הבנה ו"כימיה" עם האדריכל. וכמובן שגם תחושות הבטן היא חשובה.

שלב ב – בחירת מהנדס

תפקיד המהנדס הוא לתכנן את הקונסטרוקציה של המבנה בעיקר ברזל ובטון.

בבחירת המהנדס, יש לתת את אותם הדגשים כמו בבחירת אדריכל. בשלב הבחירה חשוב לעדכן את המהנדס שאתם בודקים גם אופציות של בנייה מתקדמת. למהנדס חלק חשוב ובלתי נפרד מהפרויקט גם בבניה עם שלד פלדה

שלב ג' – בחירת קבלן ותמחור הפרויקט

סוף מעשה במחשבה תחילה!

הזמן המתאים ביותר לבחירת קבלן ביצוע וייזום בענף הבנייה הוא הזמן שבו אתם מחכים לקבלת היתר בניה.

כדי למנוע חריגה מתקציב ותסכולים מיותרים אחד הדברים הכי קריטיים הוא תמחור נכון ומדוייק של הפרויקט.

אחת הטעויות הנפוצות שלקוחות עושים היא שמתקשרים לקבלנים ושואלים מהו המחיר למ"ר בנייה. שימוש במדד זה, אפילו שהוא נפוץ הוא מדד לא נכון ואפילו מסוכן. המחיר למ"ר הוא הערכה גסה ואינו מדויק .

לצערנו בענף הבנייה קיימים שני מחירים אחד שאנחנו רוצים לשמוע ואחד שאנחנו נשלם בסוף.

על מנת למנוע סטייה מהתקציב אנו ממליצים לכם לתת כמה שיותר אינפורמציה רלוונטית ונכונה לקבלן, כדי שהוא יוכל לתמחר את הפרויקט באופן נכון.

כדי לקבל הצעת מחיר מדויקת מהקבלן יש להעביר מהאדריכל לקבלן את כל החומר הרלוונטי לתמחור הפרויקט: מפרטים טכניים, מפרטי חשמל אינסטלציה, מפרט אלומיניום וכו'.

בפגישה עם קבלן פנים אל פנים תתרשמו מהמקצועיות ותקבלו תחושות שיעזרו לכם להבין מיהו הקבלן שעומד מולכם. גם פה יצירת "כימיה" היא חשובה.