קינן אדריכלים - משרד אדריכלות ועיצוב פנים

ניהול עסק בתחום האדריכלות

ניהול עסק בתחום האדריכלות מותנה בהרבה גורמים שהם משתנים ולא תמיד תלויים אחד בשני. תמחור של עבודה, לדוגמא, תלוי ומותנה בניסיון קודם מעבודות דומות ובהיכרות עם פתרונות לחישוב שכר-הטרחה ומבלי הידע הנכון והניסיון המתאים, קל "ליפול" בהערכה. לכן מומלץ במקרים אלה, לפנות לחברה של ייעוץ וליווי עסקים ולבקש ייעוץ עסקי טוב לאדריכלים.

קינן אדריכלים עבודת אדריכלות של בית פרטי במרכז מול הים

רק מומחים באדריכלים יכולים לתת ייעוץ

חשוב להדגיש שרק מי שמומחה בתחום האדריכלות והעיצוב מסוגל להעניק ייעוץ הולם, הוא יזהה את הצרכים והליקויים וכיצד לבצע מימוש של תוכנית יעד. הוא ידע לבנות תכנית יעד ספציפית לכל לקוח. כך, הוא יבדוק בתדירות שבועית את ההתקדמות של המשימות וילווה לאורך הדרך את כל תהליך הניהולי – גם את הצד הפיננסי של המשרד.

מה היא תוכנית עסקית?

תוכנית עסקית היא למעשה מסמך שיש בו הגדרות ברורות ומפורטות של תכנון העסק ויעדים עסקיים שרקמו אותה במיוחד עבור עסק שהוא חדש במקביל ללוח זמנים מיועד. התוכנית כוללת גם הסבר על  מהות העסק שחשוב שנכיר על מנת שנדע לספר לכל משקיע או אפילו לעצמינו, זה חשוב כיון שאם נבין את התוכנית לעומק נזהה את רמת התשוקה שקיימת בנו אליו ואיפה יש פערים וחוסרים שצריך לברר, כדי שבאמת נרצה להשקיע בו את כל האנרגיה שלנו.

יש טכניקה שאפשר ללמוד אותה ולרכוש אותה כדי לבנות את התוכנית באופן הכי מדויק שניתן. בסוף התהליך היא אמורה להתאים לכל מטרה של היזמים ושל המנהלים שלהם היא נועדה.

מדוע צריך תכנית עסקית?

תוכנית עסקית לצורך פרויקט אדריכלות פנים, מיועדת וחשובה לאדריכל מעצב פנים, כי היא מסייעת למספר מטרות; היא חושפת ובודקת את הכדאיות העסקית וגם כמה מוטיבציה יש בשביל הקמה של העסק, כמו כן, היא בודקת לפני ההקמה שלו עד כמה הוא כדאי, ריווחי וכלכלי. היא מספקת הסבר על הקונספט  של החברה והעסק אל מול כל משקיע פוטנציאלי. היא מסייעת גם בצורכי עניינים בתוך החברה כמו לדוגמא: הפיתוח של החברה, התכנון העסקי של החברה ולכל שלבי הניהול וההיצמדות שקיימים בה.

תכנית עסקית היא לרוב שלב מהותי וחשוב בייעוץ לעסקים, כשיש שלבים מאוד קריטיים בפרויקט. שלב ראשוני בתוכנית שהוא תמצית הסבר של המנהלים, שהוא למעשה התקציר של המיזם או החברה, הסבר על השלבים באסטרטגיים ושל כל התוכנית באופן הכי פרטני שיש.

12122עיצוב בתים מפוארים קרן

בתחום הייעוץ העסקי תפגשו גוף מקצועי, יועץ עסקי המתמחה בצמצום עלויות והגדלת הרווחיות בחברה. הוא יהיה מוכרח להכיר את העסק ואת הלקוח שלו באופן מעמיק, וכך בעצם יידע איך לסייע בסוגיות הכי בוערות של העסק. הוא ילמד אתכם מניסיונו הרב וממשך התקופות שבהן עסק או עוסק בימים אלו בגוף מוסדי כזה או אחר שחווה בעיה דומה.

תיאור העסק

תיאור הרעיוני של העסק, הסברים על היתרונות והעדיפויות שלו על מתחריו, מה נקודות החזקה ומה החולשה, הסבר על השירות שהוא מעניק, החזון שלו וכל מה שעשוי לגרום לו להצליח.  כמו כן, תיאור של העולם בו הוא מצוי ומתמקצע מה גודל הפוטנציאל שיש בעסק הזה, מה צרכיו, ומי הלקוחות שאליהם הוא פונה. כמו כן, מה יכול לחסום את העסק מלחדור לתוך השוק הרחב הזה, איך ניתן להגיע לכל לקוח פוטנציאלי, ותיאור מפורט על התחרות שקיימת מולו בשוק.

אסטרטגיה ותוכנית השיווק

גיבוש של האסטרטגיה העסקית והגדרה של היעדים. גם תוכנית שיווק שהיא מפורטת ויש בה את שיטות השיווק וההפצה שיגיעו לכל לקוח כמו: להעסיק אנשי מכירות, אנשי שיווק ופרסום, תערוכות וכנסים, יחסי ציבור וכו'.

לקריאת מאמרים נוספים על אדריכלות ועיצוב פנים לחצו כאן