קינן אדריכלים - משרד אדריכלות ועיצוב פנים

ארכיטקט

פורסם 5 במרץ 2018

ארכיטקט (אַרְכִיטֵקְט architect ) הוא השם הלועזי לאדריכל. השם מגיע במקורו מהשפה היוונית ארכי = רב, טקט = בונה, כלומר, רב בונה, הארכיטקט הוא בעל מקצוע העוסק בתחום האדריכלות, תכנון מבנים, אדריכלות פנים וכיו"ב. באמצעות תכנון אדריכלי במקצועיות ובסטנדרטים הגבוהים ביותר ניתן ליצור את בית חלומותיכם. אנו בעלי ניסיון של מאות פרויקטים מוצלחים משלב התכנון ועד הפרטים העיצוביים. מה כולל תכנון אדריכלי? הבית שלנו הוא מבצרינו.
וילה במושב במרכז

תכנון אדריכלי של ארכיטקט

חשיבות גדולה לשלב תכנון אדריכלי, שלב בו ארכיטקט ומעצב פנים מבררים מול הלקוח מה הצרכים שלו, כיצד מתנהל אורך חייו ומה הסגנון העיצובי המועדף עליו. תכנון אדריכלי כולל שימוש בסרטוטים ותוכניות עבודה מפורטות, במטרה להגיע לתוצאה המדוייקת ביותר. ליווי מלא של ארכיטקט מקצועי ומנוסה אנו נדאג להצמיד לכם ליווי מלא של ארכיטקט מנוסה החל משלב התכנון האדריכלי ועד העיצוב והפרטים הקטנים ביותר. התרשמו ממגוון פרויקטים שביצענו, גם בעמוד זה וגם בקטגוריות נוספות באתר וצרו איתנו קשר לקבלת ייעוץ ראשוני. נכתב על ידי: אלי ומקס קינן, אדריכלים
וילה שתוכננה עם ארכיטקט

יש לא מעט אנשים אשר מבולבלים מעט בכל הקשור לאדריכלים, מעצבי פנים ואכיטקים. אז בואו נעשה סדר בנושא ונראה מהו ארכיטקט ומהו תפקידו. אנשים רבים סבורים כי תפקידו של ארכיטקט הוא לבנות בתים יפים ומרשימים שמעוצבים בטוב טעם עד לפרטי פרטים, וזאת לעומת המהנדס בניין שמשרטט את המבנה ובונה אותו ישירות. תפקידו של ארכיטקט הוא למעשה לעצב ולתכנן כל סוג בנייה, החל במבנים פרטיים, מגדלי מגורים ועד לגשרים, גורדי שחקים ומבנים ציבוריים או פרטיים.

ארכיטקט הוא למעשה סוג של אמן לכל דבר, אך בעת עבודתו עליו לשלב פרקטיקה בלתי מתפשרת ולהיות יותר בפן המעשי של תכנון המבנה. בניגוד לאמנים שונים, על הארכיטקט ליצור יצירות שונות של מבנים וזאת תחת מגבלות מסוימות, הן מבחינת תקנים מחמירים ודרישות תקן וכמובן לענות לדרישות מזמין העבודה מבחינה עיצובית.

בית שתוכנן בתכנון אדריכלי

תפקידו של הארכיטקט

לכאורה נדמה כי די בתפקידו של מהנדס בניין לצורך בנייה ותכנון של המבנה, ואין כלל צורך בארכיטקט כדי לבנות בניין. אך בואו נראה מה עושה הארכיטקט שלא עושה מהנדס בניין בעת תכנון ועיצוב מבנים. ראשית, חשוב להבין כי מבנה הוא למעשה אוסף של לבנים וחומרים שונים, אותם לוקח בחשבון ארכיטקט ועליו לדעת כיצד לתכנן את חומרים אלו כדי לאפשר שהייה נוחה לדיירי הבניין ובכלל לדאוג גם לפן העיצובי של המבנה, מה שלא עושה מהנדס בניין. על הארכיטקט להתמקד בכמה גורמים חשובים בעת בניית המבנה:

התאמת המבנה לאופי התושבים, דרישותיהם והדרך בה הם חיים – תהליך זה הינו מורכב ודורש תכנון מעמיק של האדריכל וזאת על מנת להתאים בקפידה את המבנה, העיצוב והחומרים בקפידה לדיירי המבנה מבחינה עכשווית ועתידית.

הנוף בו יוקם המבנה- נוף הוא דבר החשוב, הרי יש חשיבות רבה לנוף הנשקף מהמבנה, אם זה מבחינת צמחיה מרשימה שתעטר את המבנה, גדור המבנה ושמירה על פרטיות ועוד.
התקציב שעומד לרשותו – ברוב המקרים יש לארכיטקט תקציב ידוע מראש, כך שעליו לפעול לפיו ולהשתדל שלא לחגור מהתקציב הקיים, כך שעליו לתכנן הכל עד לפרטי פרטים.