קינן אדריכלים - משרד אדריכלות ועיצוב פנים

לעיתים אנשים סבורים שניתן לבנות בית או לעצב אותו, גם כשלא קיים ידע מקצועי, זאת מחשבה לגיטימית בעיקר אם קיים טעם אישי מגובש ועין טובה שמסוגלת לרדת לפרטים, אך למרות זאת, לא ניתן להשוות זאת לעבודה של אדריכל מקצועי, שבקיא בתכנון אדריכלי של מבנים והאדם היחיד שמסוגל להתמודד עם כל רמה של מורכבות בתכנון זה וכמובן עבודה מול הגורמים הרלוונטיים לבנייה של הפרויקט עצמו

פרויקטים בתכנון אדריכלי

 

מעבר ליסודות העיצוב ישנם את היסודות ההנדסיים שנחוצים לעיצוב חלל כהלכה. אדריכל מכיר ויודע לקחת בחשבון את המגבלות הפיזיות ויודע לאתגר את עצמו בעת שאדם שאין לו את הכישורים הללו, יכול להחמיץ פתרונות ואף לעשות טעויות הרות גורל בתכנון האדריכלי.

תכנון אדריכלי המשלב בין הרגש לשכל  

אדריכלים לא יתפשרו על הסגנון והטעם האישי של הלקוח, ההפך, תפקידם הוא למצוא את הדרך המקורית להתאמה ללקוח שלהם ובנוסף לתת לרצון שלהם ביטוי מול מגוון האפשרויות הטכניות שעומדות בפניהם. לדוגמא, אם הלקוח משתוקק לעיצוב בית בסגנון כפרי, אבל הבית שברשותו קטן ואין לו את המרחב הנחוץ כדי להכניס את כל המרכיבים שמאפיינים סגנון כזה, אזי לאדריכל המתכנן יש את היכולות והידע ליישם בכל זאת את מה שהלקוח שואף להשיג, במגבלות המקום. משמע, זה לא מספיק לגבש סגנון, יש לדעת כיצד ליישם אותו בחלל המצוי ורק תכנון אדריכלי נכון ובעל ניסיון יוכל לעשות זאת כראוי.

תכנון של אדריכל מונע קשיים מאוחרים

רוב האנשים אינם מתמצאים בעבודה של עיצוב ושיפוץ. ייתכן והם יודעים איך להתחיל אבל לא יודעים איך זה יסתיים. תפקידו של אדריכל הוא לשלוט על כל העבודות המורכבות והלא פשוטות, עבודות תכנון אדריכלי שמחייבות תאום של כמה בעלי מקצוע בו זמנית. אדריכל הוא זה שמסוגל לקחת בחשבון את כל האילוצים שקיימים בשיפוץ שמחייבים ידע נרחב באינסטלציה, נקודות חשמל, הריסה ובניית קיר. בעזרת הניסון הבקיא שלו הוא מצליח לעמוד בתקציב שנקבע ולדאוג לעבודה יעילה וחסכונית תוך כדי ניצול מלוא המשאבים ומניעת נזקים.

עדכנות וחדשנות בתכנון אדריכלי

אדריכל הוא איש המקצוע שמעודכן בכל החידושים האחרונים שיש בשוק העיצוב והבנייה, גם בחומרים המגוונים שקיימים, בעת שאדם רגיל כלל לא נחשף אליהם. תכנון אדריכלי מחויב לכל תהליך שיפוץ או בנייה שיגיע בסופו של יום ליעדו בבטחה עם מינימום עיכובים והוצאות מיותרות.

תכנון אדריכלי

כל בית ראוי מתחיל עם תכנון אדריכלי איתן ופרוגרמה אדריכלית לבית פרטי דורשת אינפוט מקצועי שרק אדריכל מנוסה יודע לתת. אדריכלים שעוסקים בתכנון בתים פרטיים מהמסד עד לטפחות, הם בדרך כלל אדריכלים מובילים, שיכולים להוות אוטוריטה מקצועית גם בתכנון המעטפת החיצונית על היבטי הקונסטרוקציה והרגולציה, אל מול רשויות התכנון והוועדות המחוזיות; ובאותה נשימה אוטוריטה בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים.

תכנון בתים דורש מולטי טסקינג

אדריכלים האמונים על תכנון אדריכלי של בתים פרטיים בדרך כלל עובדים בתנאים מגבילים של מגרש קטן. אבל דווקא המגבלה הזו והחירות האדירה שהיא מעניקה בהקשר של מה שקורה בתוך קווי המגרש מאפשרת להם להביא למקסימום את הפוטנציאל המקצועי שלהם.

זה מתחיל באתגרים הרגולטוריים שאדריכל מנוסה יכול לעקוף את חלקם באמצעות לקונות והקלות שניתן לקבל בהתאם למדיניות של הוועדה המחוזית. אדריכל המכיר היטב את הצד הרגולטיבי יכול בהתנהלות חכמה מול גורמי התכנון להגדיל את אחוזי הבנייה בעוד ארבעים אחוז ביחס למה שהתב"ע המקורית מאפשרת.

אחרי שתמונת המצב האמיתית הכוללת את ההקלות התבהרה, אפשר להמשיך בתכנון המלא המתבסס על המתווה שהופקד אצל רשויות התכנון, אך מאפשר ודורש הרבה עבודה בהמשך.

בחירת הסגנון תכנון הבית ומקור ההשראה

השלב הבא בתכנון האדריכלי הוא בחירת השפה העיצובית. זה הזמן בו האדריכל המנוסה והמקצועי נותן ללקוח לאחוז במוט ההיגוי ועובר אחורה, לכיסא הנווט. הרעיון הוא להתחבר לחלומות ומקורות ההשראה של הלקוח. אם הוא חולם על בית מטורף בהשפעת הסגנון של גאודי, האדריכל המנוסה ינסה לנווט אותו לאזור אבל ישתדל למנוע ממנו לקפוץ מעל לפופיק לתוצאה שעלולה להיראות יומרנית. אם הלקוח רוצה בית מעוצב בסגנון כפרי האדריכל יתכנן פרוגרמה אדריכלית לבית פרטי שמתכתבת עם ערכי העיצוב הכפרי אך עדיין מותאמת לסגנון החיים המודרני.

בחירת חומרי גלם

בחירת חומרי גלם היא אחת מהחלטות המפתח שמגדירות כל תכנון אדריכלי. בנייה באבן חשופה מעניקה אופי ונוכחות שונה לחלוטין מבנייה בגימור שכבת טיח חלק וצבעוני – גם כאשר בשני המקרים תכנון קווי המתאר והמפתחים במבנה יהיו זהים. הדברים האלה אמורים לגבי כל החלטה משמעותית הנוגעת לבחירת חומרי הגלם או אלמנטים אחרים במפרט. בטון מוחלק? אולי פרקט עץ מלא? מטבח פתוח המתמזג לחלל האירוח באמצעות אי צר וארוך? או מטבח תחום המסתגר מאחורי פינת אוכל חמימה?  כל אלו החלטות עליהן האדריכל המעצב צריך לתת את הדעת כי הן חלק מהחזון שמגדיר את התכנון האדריכלי.

לשמור על מסגרת התקציב

מכאן האדריכלים הפרפקציוניסטים – וזה הסוג שאתם מחפשים, כי הם האדריכלים המעולים באמת – ישקיעו מחשבה ותכנון של כל פרט קטן. ממערכת המאור בחדר השינה, דרך הפרזולים במגירות המטבח וצבע הרובּה בפאנלים בחדר האמבטיה.  כאן חשוב לציין כי אדריכל טוב צריך לדעת לשמור על מסגרת התקציב. כסף מחפה על טעויות, אבל החכמה היא לא לעשות אותן.

מקס ואלי קינן אדריכלות ועיצוב פנים - שני אחים שותפים המשלימים אחד את השני

צור איתנו קשר

תאם פגישה ללא התחייבות.