קינן אדריכלים - משרד אדריכלות ועיצוב פנים

מטבח מפורמייקה

פורסם 6 במרץ 2018

בעידן המודרני יש חשיבות רבה לתחום של עיצוב מטבחים ובפרט מטבחים פורמייקה, בייחוד כאשר תוכניות הבישול בטלוויזיה מאדירות את המטבח ומזכות אותו בהכרה מחודשת לא רק כמקום הנועד לבישול אלא מקום הנועד להתכנסות בני משפחה וחברים.

ברוב המקרים, מדובר על אחד החדרים המשמעותיים יותר בבית ולכן ניתן לראות כי ההשקעה באה לידי ביטוי בסכומי כסף גדולים. מעוניינים לעצב את המטבח שלכם בצורה מרשימה ולא יודעים כיצד? בכתבה שלפניכם ריכזנו טיפים חשובים

נוחות, נוחות ו.. נוחות

כפי שצויין בתחילה, המטבח הפך כיום למקום מרכזי ולכן לצד חשיבות עיצוב מטבחים יש חשיבות גם לדאוג לנושא הנוחות, כל שכן שמדובר בעיצוב מהסוג של מטבחים פורמייקה. בראש ובראשונה המטבח צריך להיות מקום המיועד לבישול ולכן תכנון נכון של המטבח צריך לכלול מקומות אחסון וכן רמת נגישות גבוהה לכל הציוד- כך יהיה ניתן לשלוף בקלות ציוד מבלי לרוקן את תוכן המגירות במשך שעה ארוכה.

חשיבות הסדר והארגון

כאשר הכלים אינם חשופים לכל ומצויים בתוך ארונות זה מקבל משמעות אחרת וניתן להבחין בסדר ובארגון במטבח. בשנים האחרונות שומעים יותר ויותר בהקשר של מטבחים פורמייקה את המילה ניצול אך היא אינה נחשבת למילה גסה.

מה הכוונה? כיום רבים מעוניינים לנצל את השטח העומד לרשותם לצורך אחסון פריטים שונים. ניקח לדוגמה יחידות אחסון הרי כיום ניתן לראות יחידות אחסון המופיעות על פני קיר שלם.

חום או לבן ?

כאשר מדובר על צבעים במטבח, הרי ניתן להבחין במספר גוונים פופולריים כגון לבן , שמנת או חום המדגישים את איכות החומרים, זאת בשונה מצבעים הנחשבים לטרנדים ונעלמים לאחר תקופה קצרה. על מנת לא להיות תלויים בטרנדים השונים הפוקדים את תחום העיצוב של מטבחים פורמייקה ניתן לבחור צבע נייטרלי המאפשר ליהנות מיופיו של המטבח.

טרנדים חדשים בעת מטבחים פורמייקה

בבואנו לעסוק בעיצוב המטבח, הרי אי אפשר לא להזכיר כמה מהטרנדים הבולטים ביותר:
• סגנון הייטק: סגנון זה כולל קוים נקיים ובהירים ומעניק מראה מחמיא במיוחד למטבחים קטנים, היות והוא יוצר אשליה של חלל גדול יותר.
• סגנון כפרי: סגנון כפרי מחזיר אותנו לתקופה בה כל המשפחה נהגה להתכנס ביחד ולשבת סביב המטבח. הגוונים המתאימים לסגנון זה הם גוונים בצבעי שמנת או חום.
• סגנון דרמטי: סגנון זה כולל משחק בצבעי שחור ולבן המוסיף עניין רב למטבח.
תאורה פונקציונלית
בבואכם לרכוש אביזרי תאורה, חשוב להקפיד על פונקציונליות שתסייע לכם בזמן העבודה.
עיצוב מטבחים בהתאם לצרכים שלכם
מעוניינים לעצב את המטבח ? חשוב מאד להתאים את סגנון העיצוב בהתאם לצרכים שלכם. כיום קיימים לא מעט טרנדים אשר שולטים בתחום העיצוב וכדאי לבחון אותם בקפידה על מנת לבחור את הסגנון המתאים לכם. לא מצליחים לבחור את סגנון העיצוב? התייעצו עם מומחים בתחום המטבחים על מנת לקבל החלטה נכונה.