קינן אדריכלים - משרד אדריכלות ועיצוב פנים

מעצב פנים

פורסם 15 במרץ 2018

עיצוב פנים הוא מקצוע נפלא. מעצבי פנים הם אלו שבוראים את האווירה בדירות המעוצבות, מכניסים פלפל ואופי והופכים חללים לבתים במלוא מובן המילה. למרות ההכרה בחשיבות מעצב הפנים עדיין קיימת אי בהירות בציבור לגבי המונח. בעצם, מי הוא מעצב פנים? מסתבר שהתשובה לשאלה הזו הרבה פחות מובנת מאליה והרבה יותר מתעתעת ממה שנהוג לחשוב.

מעצב פנים מנוסה עיצוב וילה בקינן

אדריכל או מעצב פנים?

פעם ההבחנה הזו לא היתה קיימת. היו אדריכלים והם עשו הכול, מתכנון קונסטרוקציה ועד עיצוב רהיטים. אבל העידן הזה חלף. אם פעם רוב האנשים ידעו מעט על הרבה דברים, הרי היום אנחנו בעידן 'מומחי העומק' בו רוב אנשים יודעים הרבה אבל על מעט דברים. המגמה הזו הובילה פיצול בין בתי ספר לאדריכלים שהוציאו לשוק 'ארכיטקטים' ובתי ספר לעיצוב שהוציאו לשוק 'מעצבי פנים'. בפועל בגלל שעדיין התחומים האלה מאוד שלובים אנו פוגשים הרבה ארכיטקטים שלא מוותרים על הטריטוריה שכביכול כבש מעצב הפנים והרבה מעצבי פנים שמעורבים באספקטים רחבים יותר של התכנון האדריכלי ולפעמים אפילו חוצים את הקווים ו"חוטאים" בתכנון בתים.

עיצוב בית יוקרתי על ידי מעצב פנים בקינן

מדוע כדאי להיעזר במעצב פנים?

לעניינו, הרבה פחות חשוב אם 'מעצב הפנים' שלנו הוא ארכיטקט מדופלם או בוגר של בית ספר נודע לעיצוב. מה שחשוב זה המטען שהוא מביא איתו בין האוזניים, החזון, הדיוק, המסירות וההקפדה. כשמעצב פנים מבורך בערכים גבוהים של כל התכונות האלה, הערך המוסף שהוא מייצר ללקוח לא יסולא בפז. מעצב פנים ידע להנחית את החלומות שלכם על לשולחן השרטוט ולהפוך אותם לתכנית עבודה שעתידה להתגשם ולקרום עור וגידים במציאות. מעצב טוב ידע לעמוד במשימה תוך שמירה על איזון תקציבי ולהציע פתרונות שכוללים שילוב אופטימלי בין ערכים אסתטיים לצרכים פונקציונליים. בין השירותים של מעצב פנים ניתן למנות את תכנון החלל, עיצוב המטבח, הכנת תכנית חשמל ואינסטלציה, בחירת מפרט וחומרי גלם, הכוונת הקבלן, פיקוח על העבודות, פתרון בעיות, וכמובן שזירת החוטים הסופיים שהופכים את הדירה ליחידה מעוצבת וקוהרנטית בעלת קונספט עקבי ומובחן.

וילה מעוצבת על ידי מעצב פנים מומלץ ומקצועי

אל תחסכו את המעצב

לסיכום, למרות חוסר הבהירות מה התפקיד וסמכויותיו, מעצבי פנים בעלי שיעור קומה הם כמעט תנאי הכרחי עבור מי שרוצה לשדרג את הדירה שלו לדירה מעוצבת. הניסיון מלמד שמי שוויתר על שירותיו של מעצב פנים מתוך עודף ביטחון עצמי ורצון לחסוך בהוצאות בדרך כלל שילם על זה ביוקר. ההמלצה הגורפת שלנו היא לא להוציא לדרך תהליך כזה לפני שיש בתמונה מעצב פנים ראוי. למעשה, הדרך הנכונה להוציא לדרך תהליך כזה באופן ראוי מתחילה בבחירה של מעצב פנים. אם תשכילו למצוא את מעצב הפנים הכי מתאים עבורכם, הגבול הוא השמים. או לפחות כתבה מצולמת על הבית המעוצב החדש שלכם במגזין בניין ודיור.

למאמרים נוספים לחצו כאן