קינן אדריכלים - משרד אדריכלות ועיצוב פנים

עיצוב סלון

פורסם 21 בפברואר 2019

חד קומתי בסביון עיצוב פנים יוקרתיהסלון הינו החדר הראשון אליו נחשף כל מי שמגיע לבית. בעלי בית ירצו שאורחיהם יתרשמו ממנו רבות ומשום כך, יעצבו אותו באופן המתאים מאוד להשקפת עולמם. הרצון הוא שהוא יהיה יפה, נעים ובטוח לשהייה וכזה המשרה אווירה נעימה במשך שעות היום והלילה. בסלון נוהגים לבלות שעות רבות ולא רק לאירוח. בבתים רבים הוא מקום התכנסות של בני המשפחה, יחד צופים בטלוויזיה, משחקים, קוראים ומבצעים שלל פעילויות מהנות. ניתן למצוא סלונים מלבניים ומרובעים בגדלים שונים. המרחב הפנימי שלהם, מיקומם ביחס לנוף הנשקף, החיבור לחצר, מיקומו לרוחות השמים ולשמש ועוד משפיעים מאוד על תכנון עיצוב הבית שלהם. כמובן שבאים לביטוי גם צרכיהם וטעמם של הבעלים.

למה השימוש במעצבי פנים כל כך חשוב

בעת עיצוב פנים לסלון הבית ישתמשו מעצבי פנים מומלצים בכל הידע והניסיון שהם צברו לאורך השנים. אלו יחד עם היצירתיות המאפיינת מקצוע זה, המוצרים הקיימים בשוק ועוד יתרמו לעיצוב סלון המותאם לבית באופן מושלם לבעלי הבית. יש לחשוב על אלמנטים שונים ומורכבים וליצור ביניהם הרמוניה מושלמת. יש לבחור את הריצוף ואת חיפוי הקירות, להקדיש תשומת לב למיקום הפתחים והחלונות, כאשר פתחים גדולים יהיו מול הנוף היפה ביותר באזור. בנוסף, לבחור אלמנטים עיצוביים כמו סוג החומר שנועד לסגירת הפתחים, כאשר דלתות וחלונות מעץ או מאלומיניום הם הפופולאריים ביותר. כן, יוחלט על צורת מפסקי החשמל והשקעים ומיקומם, מיקום התאורה וכדומה. בחירת סוג התאורה היא נושא מורכב בפני עצמו.

סוגים שונים של סלונים

יש סלונים שמחוברים להול, לפינת האוכל או למטבח וכאן יש צורך להחליט על חלל ארוך אחד או אחר מופרד בין החללים השונים. במידה ורוצים להפריד הרי שניתן לבנות מחיצות מקירות גבס, מעץ נאה או מחומרים אחרים. סלונים בעלי תקרה גבוהה הינם נאים מאוד אבל רבים מבקשים, דווקא, לצמצם גובה בשל סיבות שונות וביניהם שמירה על החום ועל האינטימיות. יש הנמכות תקרה שונות שחלקן מגבס ואחרות מעץ או מחומרים אחרים. הפריטים בסלון הם אלו אשר ממלאים אותו ומוספים לו תוכן. הרהיטים הם הדומינאנטיים ותופסי הנפח הגדולים ביותר. יש צורך במערכות ישיבה, בשולחנות, בשידות, בבר משקאות, במזנון להעמדת טלוויזיה או פריטי נוי ועוד.

אקססוריס שיכולים להוסיף

מבין מוצרי הטקסטיל הבולטים יש למנות את השטחים והוילונות. לכל אלו יש להוסיף פריטי נוי שחלקם תולים על הקירות ואחרים הנוהגים להניח על הרהיטים השונים. ניתן לעצב סלון בסגנון כפרי, בשילוב שטיחים איכותיים מקלאסי ועד למודרני, בקווים נקיים ועוד.  סלון בית בכפר או בישוב כפרי, למשל, יעוצב, לרוב, בצורה המאפיינת את האזור בו הוא ממוקם. לעומתו, סלון בית במגדלי דירות גבוהים יעוצב, לרוב, בסגנון הייטקי עם שלל הפתרונות המודרניים והדיגיטאליים המאפיינים דירות ודיירים בבניינים כאלו וכן הלאה. מומלץ לפנות למעצבים אשר מתמחים בנישת העיצוב הקרובה לצרכי וטעם הדיירים. ניתן לראות סלונים שעוצבו על ידם ולקבל החלטה על פי המראה והתוצאה, ועל פי שיקולים אחרים.