קינן אדריכלים - משרד אדריכלות ועיצוב פנים

5 טיפים לעיצוב המטבח באמצעות עיצוב פנים

פורסם 1 ביוני 2022

המטבח הביתי הוא אחד מהחללים המרכזים בכל סביבת מגורים, ולכן, קיימת חשיבות רבה לאופן בו אתם מעצבים ומארגנים לעצמכם את סביבת המטבח בהתאם לצרכים היומיומיים שלכם והתאמה לסגנון העיצובי המועדף עליכם ולקשר העיצובי שבין חלל המטבח ליתר חלקי הבית.

עיצוב המטבח באמעצות עיצוב פנים

אחת מהדרכים לעיצוב המטבח הביתי היא במסגרת שירותי עיצוב פנים המוצעים לכם כיום על ידי היצע הולך וגדל של משרדי אדריכלות ועיצוב פנים ולצד משרדי עיצוב פנים. בכל תהליך של עיצוב המטבח באמצעות עיצוב פנים מושם דגש על כל אחד מהאלמנטים המאבזרים את חלל המטבח, החל מהסגנון העיצובי של המטבח בו בחרתם, דרך התאמת משטח שיש למטבח ועד לרמת האבזור של סביבת המטבח.

התאמת שיש למטבח

להלן מספר טיפים חשובים לעיצוב סביבת המטבח באמצות עיצוב פנים:

  • הגדירו מראש את כל צרכי השימוש היומיומיים של בסביבת המטבח – הליכי עיצוב פנים חייבים להעישות בהתאמה מדויקת לצרכי הלקוחות ולכן ההגדרה לצרכי השימוש במטבח מומלץ שתעשה בשיתוף מלא של אנשי המקצוע אותם שכרתם לצורך העניין העיצובי.
  • הגדירו את אזורי העבודה הנחוצים לכם בשטח המטבח – במטבח הביתי תוכלו להציב "אי" מרכזי היכול לשמש אתכם גם כמשטח עבודה באמצעות שיש בהזמנה אישית בהתאם למידות ה-אי וגם כפינת אוכל, ולכן, קיימת חשיבות רבה לתכנון גודל שטח ה-אי ואופן השתלבותו בחלל המטבח.
  • התאמה קונספטואלית של חומרי גלם – בהתאם לסגנון העיצובי של המטבח בו בחרתם (עיצוב כפרי, מודרני, הייטקסיטי, קלאסי וכדומה), יש לבחור את האלמנטים הנלווים לסביבת המטבח תוך התייחסות לחומרי הגלם מהם הם מיוצרים והתאמתם לחומרי הגלם השונים המרכיבים את המטבח.
  • ניגודיות של צבעים – על מנת לייצר עיצוב דינמי בשטח המטבח, מומלץ לעשות שימוש בצבעים מנוגדים בין צבע משטח שיש המטבח לבין ארונות המטבח לבין יתר האמלנטים הקיימים בו וזאת תוך שמירה על קו נקי מבלי לגרום למטבח להיראות צבעוני ומצועצע מדי.
  • שימת דגש על תאורה – מטבחים לא מוארים מספיק עשויים לאבד את האפקט העיצובי שלהם ולכן חשוב לשים דגש על מקורות תאורה טבעית ותאורה מלאכותית כאחד.

עיצוב המטבח הביתי כחלק מתהליכי עיצוב פנים

עיצוב הבית באמצעות מעצבי פנים מובלים בתחום, יאפשר לכם לתכנן לפרטי פרטים את כל אחד מחללי המגורים בשטח הבית או הדירה, לרבות, עיצוב המטבח כחלק קונספטואלי מהליכי עיצוב פנים לכל סביבת המגורים. באופן זה, תוכלו לייצר הקשר עיצובי בין חלל המטבח ליתר חלקי המגורים ולהבטיח לעצמכם שכל מלאכת העיצוב נעשית מתוך מחשבה מקדימה ומעמיקה על כלל צרכי היומיומים שלכם מסביבת המגורים.

למידע נוסף על שירותי עיצוב מטבחים ביתיים במסגרת שירותי עיצוב פנים לחצו כאן