קינן אדריכלים - משרד אדריכלות ועיצוב פנים

אדריכלות כסוג של אמנות

פורסם 6 במרץ 2018

אדריכלות היא למעשה סוג של אמנות לכל דבר ועניין, הרי על כתפיו של אדריכל מונחות משימות רבות בעת תכנון ועיצוב מבנים, אם זה מבחינה בניית מבנים פונקציונאליים וגם שילוב של החזון האומנותי של המקום והוספת טאצ' אישי ויצירתיות משלו.

האדריכלות של בעידן המודרני בו אנו חיים מתאפיינת בסגנונות עיצוב שוני אשר חלקם מתבססים על קווי עיצוב מודרניים וחלקם על קווי עיצוב היסטוריים, אך זאת כמובן לצד שימוש בטכנולוגיה המתקדמת והמודרנית כמו שרק שוק הבנייה יכול להציע לנו. כיום, במשרדי אדריכלים תוכלו למצוא אדריכלים המתמחים בתחומים שונים, אם זה משרד אדריכלים המתמחה בעיצוב מבנים פרטיים, משרדים, מגדלים יוקרתיים, מוסדות ציבוריים, אדריכלי נוף שמתמחים בעיצוב גינות יוקרה, פארקים, מגרשי משחקים ועוד.

תפקידיו הרבים של אדריכלים

כיום, משרד אדריכלים ברוב המקרים מונה בתוכו צוות של כמה אדריכלים ומעצבי פנים אשר נותנים שירות מקצועי הן לאנשים פרטיים והם לחברות בנייה ויזמים. משרדים אלו מעניקים שירות לסוגים שונים של פרויקטים, אך הם מבצעים זאת שלב שלב בצורה מקצועית עד לקבלת תוצר מושלם בדיוק כפי שהלקוח מעוניין. שלבי עבודתם הם:

  • תכנון המבנה – בשלב הראשוני, על האדריכל לחלק את המבנה לחללים וזאת הוא מבצע בכמה שלבים – הוא מגיע למבנה, בוחן אותו מקרוב ובודק את דרישות בעלי השטח והבקשות של בעלי הפרויקט.
    השלב הבא הוא – שרטוטים. בשלב זה על האדריכל לתכנן את הפרויקט באמצעות שרטוטים, כך שעליו לקחת בחשבון את כלל האלמנטים והפרטים השונים אשר מהווים חלק מאותו המבנה. רק לאחר השלמת השרטוטים בצורה מסודרת, עליו להתחיל בפועל בביצוע עבודתו.
  • קבלת החלטות – בשלב זה, יתחיל האדריכל בשלב עיצוב המבנה בפועל, שהוא שלב שדורש קבלת החלטות בכל הקשור לכווני אוויר, פתחים ויציאות של המבנה, אם זה דלת הראשית, חלונות, דלתות חירום ויציאה אחורית, דלתות כניסה מעוצבות מברזל ועוד.
  • הוצאת אישורים מתאימים – לאחר תכנון המבנה בצורה מקצועית, על האדריכל לסייע לבעלי הפרויקט לקבל אישורי בנייה מתאימים הן מהרשויות, העיריות והן מהגורמים הרלוונטיים האחרים. השלב הסופי הוא קבלת אור ירוק מהלקוח והתחלת הבנייה.