קינן אדריכלים - משרד אדריכלות ועיצוב פנים

עיצוב ופרקטיקה במטבח

פורסם 6 במרץ 2018

האם המטבח שלכם יכול להיות גם פרקטי וגם אסתטי, או שאת העיצוב השיקי נשאיר לסלון ולחדר השינה בלבד?

אנשים רבים שהזמינו מטבח כחלק מעיצוב הדירה ולא ירדו לפרטים הקטנים, התאכזבו לגלות כבר בימים הראשונים בהם עמדו לבשל, לאפות, להכין צהריים או סתם לסדר את הכלים במקומם, שפתאום אין מקום מתאים לצלחות ההגשה, מגירת הסירים קטנה מידי, דלת המיקרוגל נתקעת בפינה, השקעים רחוקים ממכשירי החשמל והמגירות נמוכות ולא מתאימות לצרכים שלכם.

עיצוב מטבח כחלק מעיצוב דירות יוקרתיות

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אבל מה, המטבח נראה מדהים: יפה, אבל לא כל כך אופה. מטבח כפרי מעוצב כן יכול לשלב פרקטיקה ואסתטיקה, וחשוב מאוד שלא ימלא רק את אחד מהצרכים הללו. ברוב הבתים המטבח הוא מרכז הבית ובו מתאחדים כל בני המשפחה לארוחות המשותפות ולמפגשים קצרים במהלך היום.

כשמדובר על עיצוב דירה, המטבח הוא המקום החם ואפוף הניחוחות שמזכירים לנו כל כך בית במהלך כל החיים. לכן, חשוב שמלבד הפונקציונאליות שהוא ממלא, הוא יהיה גם מעוצב כהלכה. איש איש לפי צרכיו, העדפותיו וסגנונו.

לא בכדי, הפך המטבח להוצאה הגדולה ביותר בבית החדש. אנחנו רוצים את המטבח שלנו מעוצב היטב, חדשני ועם זאת בעל ניחוחות אותנטיים, משוכלל אבל פשוט לתפעול, מתאים לחלל המטבח, יפה ועם זאת פרקטי ונוח לשימוש.

עיצוב דירה עם מטבח מעוצב

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לפניכם מספר טיפים שמומלץ לקרוא לפני שמתכננים מטבח:

  • 1. שלוש המרכיבים החשובים ביותר בכל מטבח הם המקרר, הכיריים והכיור. כל הפעולות המרכזיות סובבים סביבם. חשוב מאוד שתהיה קרבה ביניהם ולא תאלצו לתזז מאחר למשנהו. מעצב מטבחים טוב יודע לייצר את הקרבה הזו בצורה פונקציונלית ואסתטית
  • 2. התאמת הגובה של שיש למטבח – את גובה משטח העבודה או השיש חשוב להתאים לנוחות של המשתמש הקבוע בו. אין גובה סטנדרטי למשטחי עבודה במטבח.
  • 3. אם פונקציונלית המטבח ממלא את הצרכים שלכם ואתם רוצים רק לשנות את פניו, לא צריך להחליף את כולו. אם הגוף במצב טוב, די בהחלפת הדלתות והמשטחים הגלויים כדי להעניק למטבח מראה חדש לחלוטין.

דירה מעוצבת בסגנון יוקרתי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • 4. מבחינת הציפוי, אם רוצים לחסוך בהוצאות, פורמייקה היא פתרון טוב ועם המבחר של היום, גם איכותי ויפה. פרקטית, הוא קל עבור ניקוי ולא דוהה עם הזמן. אם המטבח קטן ממדים, כדאי להשתמש בגוונים בהירים, זה נותן תחושת מרחב.
  • 5. את הקיר באזור הכיריים והכיור כדאי לחפות בפסיפס או קרמיקה מעוטרת. לא צריך להגיע עד לתקרה ודי ב-חיפוי בן 30-40 ס"מ.
  • 6. אי במטבח הוא פתרון נהדר, אם יש מקום, למגוון שימושים. אפשר לבצע עליו הרבה מאוד מעבודות המטבח, לאחסן בחללים שמתחתיו ולאכול עליו. שימו לב להאיר מעברים נוחים בינו לבין יתר האזורים במטבח.

בהצלחה