קינן אדריכלים - משרד אדריכלות ועיצוב פנים

עיצוב ותכנון אדריכלי בבנייה ירוקה

פורסם 27 באוגוסט 2018

וילה מודרנית בסביון קינן אדריכליםבשנים האחרונות נהוג לראות שילוב של אדריכלות ירוקה במבנים רבים – אותה גישה מודרנית מהווה תרומה משמעותית לאנשים המעורבים בבנייה הן הקבלנים והן הדיירים.  אותה שיטה מקצרת את זמן  הבנייה באופן משמעותי וכך מסייעת לקבלנים להקטין את צריכת המשאבים.  יתרה מכך, עבור הדיירים מדובר בשיפור משמעותי גם כן – אדריכלות ירוקה מבטיחה לדיירים שיפור בתנאי המגורים  בהשוואה לשיטות הבנייה הישנות.  המטרה העיקרית של השיטה היא לספק סביבת מגורים נוחה ולמנוע פגיעה באיכות הסביבה.

יש למצוא את האדריכלים הטובים ביותר

בשנים האחרונות ניתן להבחין בשינוי המשמעותי בתחום הבנייה – לא עוד שימוש בחומרים המזיקים לאיכות הסביבה אלא התחשבות כוללת בסביבה מצד משרד האדריכלות והעיצוב של קינן אדריכלים. ההתגייסות למען הסביבה הביאה אדריכלים רבים לאמץ את דרך המחשבה הירוקה כאשר זה נוגע לבית הפרטי של לקוחותיהם אשר בחרו לבצע עיצוב פנים השומר על הסביבה ולבחור איש מקצוע שיבצע תכנון אדריכלי אשר יתגייס גם הוא לטובת העניין הסביבתי.

תכנון אדריכלי בבנייה ירוקה תחיל במציאת אדריכל מקצועי ובעל ידע רב בתחום – איש מקצוע אשר יש ביכולתו לתכנן וליישם את הבנייה הירוקה תוך התייחסות לאספקטים השונים. תפקידו היא להבין את הצרכים של הדיירים ולתרגם אותם למציאות תוך התחשבות בתנאי השטח באמצעות תוכנית בניה מפורטת. אדריכל מקצועי ובעל ניסיון רב בתחום ידע להתאים את התכנון הירוק לתנאי האקלים השונים תוך ניצול משאבי האנרגיה וכך ניתן לייצור מרחב נוח ואידיאלי למחייה.

תכנון אדריכלי אידיאלי יסייע לתוצאה הסופית

יתרה מכך, אדריכל מקצועי ידע לתכנן היטב את ההליך למטרת בנייה ירוקה המאפשרת בית מבודד הכולל נוחות מבחינת האקלים בכל ימות השנה. במסגרת עבודתו ידע האדריכל להמליץ על מערכות ירוקות המשלימות לבית כמו למשל יצירת חשמל מאנרגיה סולרית. במסגרת עבודתו האדריכל ייתן את הדגש על חומרים איכותיים בהם ייעשה שימוש, כאשר השאיפה תהיה לעשות שימוש בחומרים בעלי קיום ארוך אשר אינם מזיקים לסביבה על מנת ליהנות ממקום מגורים אשר אפשר לנשום בו אוויר נקי ולא לחשוש מפני אוויר מזוהם.

כיצד ממשיכים לאחר מציאת האדריכל

לאחר איתור האדריכל המקצועי ביותר יש לבדוק כיצד ניתן לשלב בין אדריכל מקצועי לבין החברה קבלנית האחראית על ביצוע הפרוייקט תוך התמחות בבנייה ירוקה.  יישום התוכנית בצורה המקצועית ביותר תוביל לתוצאה הרצויה  על מנת לבחור את האדריכל המקצועי ביותר חשוב מאד לצפות בעבודות קודמות. צפייה בגלריית העבודות תסייע בבחירת האדריכל. יתרה מכך, חשוב להקפיד ולהיפגש עימו באופן אישי על מנת לבחון האם מדובר באיש מקצוע אשר ניתן להמשיך עימו את ההתקשרות או שמא כדאי להמשיך ולחפש את איש המקצוע הבא.  אדריכל בעל שנות ניסיון רבות וזיקה לבנייה ירוקה יבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר תוך התייחסות למכלול המרכיבים אותם מנינו קודם לכן על מנת לספק את התוצאה האיכותית ביותר עבור ציבור הדיירים.